O klubu

FC St. Pauli je fotbalový klub sídlící v hamburské čtvrti St. Pauli. Domácí stadion nese název Millerntor Stadion.

Od sjednocení Německa hrálo St. Pauli nejvyšší soutěž celkem tři sezóny. Ročník 2001/2002 je dodnes památný vítězstvím nad Bayernem Mnichov, ke kterému došlo 6. února 2002.1 Zatím poslední působení v Bundeslize přineslo 16. února 2011 výhru nad HSV, první od roku 1977. Jedinou brankou utkání jí zařídil Gerald Asamoah.2 St. Pauli nicméně na konci onoho ročníku opět sestoupilo do 2. Bundesligy a od té doby hraje tuto soutěž.

Po nepovedené podzimní části sezóny 2022 / 2023 byl odvolán hlavní trenér Timo Schultz. Pod vedením nového kouče Fabiana Hürzelera zapsalo St. Pauli v prvních deseti jarních zápasech deset vítězství a rázem se zařadilo do boje o postup do Bundesligy. Přestože se nakonec postoupit nepodařilo, konečné páté místo bylo pro klub po nepovedeném vstupu do ročníku jednoznačným úspěchem.

Stránka byla naposledy upravena